Bazı İnsanların Hedeflerine Ulaşamamasının 5 Nedeni


Belki de şu anda hayatınızda yeni bir yolculuğa başlamayı planlıyorsunuz, hep yapmak istediğiniz ama daha önce hiç yapmadığınız bir şey. Geçmişte hedeflerinize ulaşamamayı da deneyimlemiş olabilirsiniz ve şimdi muhtemelen bu sefer hedef belirleme sürecine bağlı kalıp kalamayacağınızı merak ediyorsunuz. Üzülmeyin, özveri ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair biraz bilgi ile, hedeflerinize ulaşmada kesinlikle başarılı olabilirsiniz. 

Aşağıda, bazı kişilerin hedeflerinin tam olarak gerçekleştiğini görmemelerinin bilinen beş nedeni bulunmaktadır. Dikkat edin ve bu tuzaklardan uzak durmaya çalışın. 

Risk alma korkusu: Bunlar her işin, yolculuğun, istihdamın veya faaliyetin bir parçasıdır. Yalnızca sizi etkileyeceği dereceye göre farklılık gösterebilirler, ancak yine de yaptığımız her şeyde riskler olacaktır. Ancak, bunları nasıl ele alacağınızı ve yöneteceğinizi bilmeniz önemlidir. Sizi ilerlemekten ve hedeflerinize ulaşmaktan alıkoymamalıdır.

Çok fazla gol: İşleri birer birer yapın. Önce belirli bir süre içinde yapmanız gereken en önemli görevi seçin. Nereden başlayacağınızı veya hangi önceliği ilk sıraya koyacağınızı belirlemekte zorlanıyorsanız, size önemli tavsiyelerde bulunabilecek bir danışman bulun. Hedef belirlemenizi nasıl yöneteceğinize ilişkin ipuçlarını ve ilkeleri öğrenebileceğiniz bazı kendi kendine yardım kitapları da satın alabilirsiniz.

Dikkat dağıtıcı şeyler: Bir gün uyandığınızda, sizi hedefinize götürecek adımlara odaklanmak yerine, zaten boş boş boş boş dolaştığınızı fark etmenize şaşırabilirsiniz. Yapılması gereken işleriniz varsa hemen yapın. Günü yakala!

Yenilik yapamama: Bugün, ürünleri artık pazarlarıyla alakalı olmadığı için kapanan birçok şirket ve şirket var. Bunun ana nedenlerinden biri, yenilik yapmamalarıydı. Bir noktada işinizi, ürününüzü veya sisteminizi geliştirmenin yollarını aramanız çok önemlidir. Bu modern dünyada, hayatta kalmanın ve hedeflerinize ulaşmaya devam etmenin yollarından biri, çabalarınızı iyileştirecek spontane fikirleri atmanızdır.

Motivasyon eksikliği. Çoğu durumda, hedeflerinize devam etme motivasyonunuzu kaybetmek, başarısız olmanın “tek” yoludur. Devam etmek için hala birçok kaynağınız ve başka nedenleriniz olabilir, ancak bir şeyi başarma dürtünüz bir kez bittiğinde, bu, kalbinizi ve coşkunuzu koyduğunuz şeyi elde etmedeki başarısızlığınızın başlangıcı olacaktır.

Geçmişte hedeflerinize ulaşamadıysanız veya hedef belirleme konusunda tutarlı kalamıyorsanız, yine de hedef belirleme konusunda başarılı olabilirsiniz. Sizin açınızdan bir disiplin taahhüdü ve ilerlemeye devam etme kararı gerekir. Hedefinize ulaşmanın, kendinizi bir araya getirmekten ve beraberinde getirdiği zorluklarla yüzleşmekten başka bir yolu yoktur.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski