Doğru E-Ticaret Nasıl Yapılır ? Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir ?

 E Ticaret Nasıl Yapılır ? Doğru E Ticaret Nedir ? Nereden Başlamalıyız ?

Merhaba sevgili okurlar . Bu makalemizde E Ticarete nasıl girilir ? İlk adımımız ne olmalıdır ? Nereden başlamalıyız gibi sorulara birlikte cevap bulacağız . 

E Ticarete Nereden Başlamalıyım ?

E ticaret denildiği zaman ne kadar iştah kabartan bir fikir olsa da bu pazarda bir çok rakibiniz olacaktır . Bu sizin inancınızı kesinlikle kırmamalıdır ki , sadece e ticarette değil genel olarak işini iyi ve eşsiz yapanlar her zaman kazanan taraf olmuştur . Bu konu ile ilgili Başarı Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz . Tüm başarı hikayelerinde gördüğümüz gibi her zaman işini iyi yapan ve farklı yapanlar kazanmıştır . Böyle kalabalık bir pazarda eşsiz ve farklı olmak birinci ilkeniz olmalıdır . Peki nerden başlamalıyız ?

 • Doğru Ürün Araştırması ve Pazar Yerleri

E-Ticaret uçsuz bucaksız büyük bir pazardır . Bu pazarda tüketiciler aklınıza gelecek bir çok ürünü farklı çeşit ve fiyatlarla bulabilir . Peki nasıl tercih sebebi olmalısınız ? İşte yolunuz burda doğru ürün araştırmasından geçecektir . Doğru ürün nedir ? Doğru ürün doğrudan tüketicinin isteklerine hitap edecek nokta atışı ürünlerdir . Mesela bir örnek verecek olursak , kırmızı elma almak isteyen bir müşteriye bu ortamda yeşil elma sunmamalıyız ve bu elmayı şarküteri de değil manavda pazarlamalıyız . Bu da Doğru pazar yerlerinin önemini göstermektedir . 

 • Doğru Ekip ve Doğru Pazarlama Yöntemleri

Her işin başında olduğu gibi bu işe başlarken en başından itibaren uzman bir ekiple çalışmanız gerekmektedir . Mesela ilk etapta Instagram üzerinden başlayacağınızı düşünürsek ekibinizde mutlaka bir sosyal medya uzmanı ve hesap yönetmeni kesinlikle bulundurmalısınız ki size sosyal medya üzerinden ulaşacak müşterilerinizin gözüne ve fikirlerine hitap edecek güzel sayfalar oluşturasınız .Bir diğer konumuz ise doğru pazarlama yöntemleri nelerdir ? Sorusudur . Doğru pazarlama yöntemi ilk önce var olan bir ürünü ikinci kişi yani müşteriye sunmaktan ve pazarlamaktan geçmektedir . Doğru pazarlama ve gerekli tüm detaylı açıklamalar müşterinizin aklındaki soru işaretlerini birer birer silecektir . Örneğin pazarlayacağınız bir masanın sadece enini boyunu değil de hangi malzeme ile üretildiği kullanım koşul ve şartlarını , kullanım alanı ve kurulumu gibi bir çok açıklayıcı metinler ürün açıklamanızda bulunmalıdır ki müşteri 'evet aradığım ürün bu' diyebilmelidir . Müşteriniz bu cümleyi kullanıyor ise gerçekten ürününüz doğru pazarlanmış demektir .

 • Ürün Tedarik ve Stoklanması

Bu pazar yerlerinde satacağınız ürünün tedarik edilmesi , depolanıp ve stoklanması çok önemli rol oynayacaktır ki sizden talep edileni müşterinize arz edebilesiniz. Güzel araştırmalar sonucu doğru ve doğrudan tedarik sizin kar oranınızı yükseltecektir . Peki Doğrudan tedarik nedir ? Doğrudan tedarik doğrudan üreticiden tedarik etmenizdir . Bu durumun sizin için en büyük avantajı arada komisyon vs. ücretlendirmelerin bulunmaması olacaktır ve opsiyonel bazı istekleriniz bu üreticiler tarafından daha da kolay şekilde sonuç bulacaktır . Mesela ki satacağınız masanın büyük bir mobilya üreticisinden tedarik edileceğini düşünürsek bu üreticiden kendi ve müşterinizin talebi doğrultusunda bu masanın çekmeceli , çekmecesiz , ahşap desenli veya beyaz rengini değerli müşterilerinize kolaylıkla sunma fırsatı bulacaksınız . Bir diğer konuda Ürün Stok Kontrolü Nasıl Yapılır ? Depolanması nasıl olmalıdır ? Bahsettiğimiz opsiyonel ve çeşitli ürünlerin sürekli elinizdeki stok miktarı kontrol edilip doğru şekilde müşterinize seri bi şekilde ulaşacak şekilde depolanması önemlidir .


 • Şirketleşmek ve Doğru Teslimat

E Ticaret için ilerleyen zamanlarda şirketleşmek müşterinize güven sağlayacaktır . Tekrar sizi tercih etmesi için güven çok önemlidir . Bir diğer güven konusu ise tamamen doğru ve hızlı teslim etmek ve ulaştırmaktır . Bu yüzden müşterinize ulaştıracağınız lojistik veya kargo kurumu hızlı ve güvenilir olmalıdır .

 • Ürünlerimi Nasıl Satarım?

E Ticarette bir çok pazar alanı vardır . Bu pazar alanlarının bir çoğu komisyon ile çalışmaktadır ve bu komisyonlar bu sitenin sizin ürününüzü müşteriye ne kadar ulaştığına göre değişir . Buna örnek verece olursak işlek bir cadde üzerindeki dükkan kiraları her zaman daha fazladır . Bu durum ise örnekte ki gibidir . Pazaryeri ne kadar etkileşim alıyorsa komisyonlarda buna göre belirlenir . Günümüzde başarılı bir e ticaret muhakkak popüler pazar yerlerinde var olmaktan geçmektedir . Ülkemizde başlıca popüler pazar yerlerini şöyle sıralayabiliriz ; 

 • Trendyol
 • HepsiBurada
 • GittiGidiyor
 • Amazon Tr
 • N11
 • ÇiçekSepeti
 • Morhipo
Gibi Sitelerdir .

1 Yorumlar

 1. Some themes are licensed from well-liked media franchises, including films, television series , entertainers, 코인카지노 and musicians. A generous welcome bonus is a should for any reputable on-line on line casino. This is particularly true in terms of|in relation to} slots, so might get} in loads of extra spins. All our top-rated websites provide glorious bonuses for a great start to your on-line slots expertise. The games themselves all provide excessive payout percentages to provide the greatest return on your guess, and cashing out any massive win is very easy with all well-liked banking choices.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski