Motivasyon Nedir ? Kendinizi Motive Etmenin Yolları Nelerdir ?

Motivasyon Nedir ? Kendinizi motive etmenin yolları nelerdir ?

İnsanlar daha mutlu ve başarılı bir hayatın hayalini kurarlar bu nedenle hedeflerine ulaşmak için motivasyona ihtiyaç duyarlar. Özellikle iş hayatında daha başarılı olabilmek ve çıkabilecek herhangi bir sorunda minimum zararla kurtulabilmek için doğru bir biçimde motive olmaya ihtiyaç duyarız. İşte kendinizi motive etmenin yolları

Güne iyi bir başlangıç yapın

Her yeni gün size yeni başlangıçlar için bir fırsat sunar. Bu nedenle daha önce yaşadığınız tüm kötü şeyleri bir kenara bırakın ve yeni güne yeni bir başlangıç yapın.

Evinizde ve Ofisinizde Sizi Motive Edecek Şeylere Yer Verin

Evinizde ve ofisinizde size gelecekte gerçekleşmesini istediğiniz hayal ve hedeflerinizi sürekli görebileceğiniz yerlerde bulundurun. Bu sayede başınıza gelebilecek her türlü aksilikte bakıp kendinizi motive edebilirisiniz.

Kendinize bir rol model bulun

Tecrübeli ve oldukça bilgili bir kişiyi kendinize örnek alabilirsiniz. Bu kişi sizin saygı duyduğunuz onun izinden gitmek isteyeceğiniz biri olmalı. Çevrenizde böyle biri mevcut değil ise bu kişi lider, ünlü veya bilim insanı gibi kişiler olabilir.

Motive Edici Alıntılar Okuyun

Kitap ve filmlerde sizi motive edebilecek birçok alıntı bulabilirsiniz. Özellikle de internet sayesinde kısa sürede bu alıntılara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu alıntılar en zor zamanlarınızda bu alıntılar sayesinde sorunu çözebilmeniz için gerekli motivasyonu bulabilmenize yardımcı olacaktır

Badilik sistemi kurun

Arkadaşlarınızla birbirinizi iş konusunda veya başka konularda motive edebilirsiniz bu hem size hem de arkadaşınıza güç verecektir.

Müzik dinleyin

Müzik ruhun gıdasıdır insanı rahatlatır ve sizin motive olmanıza yardım edebilir. Yapacağınız aktivitelerde sizi motive etmesi için şarkı seçiminizin uygun olması gerekmektedir.

Sahip Olduğunuz Şeylerin Değerlerini Bilin

Çevrenize bakın sizin sahip olduğunuz şeylere sahip olmak için nelerden vazgeçecek insanlar var bu yüzden elinizdeki şeylerin kıymetini iyi bilmelisiniz. Eviniz, işiniz, aileniz ve diğer sahip olduğunuz şeyler hepsinin kıymetini bilmeli, şükretmeli ve mutlu olmalısınız çünkü evi olmayan insanlar var işi olmayan insanlar var ailesi olmayan insanlar var sizin beğenmediğiniz şeyler belki başkasının hayali olabilir. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski